Eşim Vajinismus Ne Yapmalıyım?

Vajinismus, kadınlarda görülen ve cinsel işlev bozukluğuna yol açan bir hastalıktır. Kendi kendine geçmesi mümkün olmayan hastalığın tedavi edilmesi gerekir. Tedavi sürecinde kadınların partnerlerinin destek olması tedavinin başarı olması için oldukça önemlidir.

Vajinismus Nasıl Anlaşılır?

Vajinismus, kadınların cinsel ilişkiye girmesine engel olan ve zamanla cinsel ilişki yaşamasını imkansız hale getiren bir hastalıktır. Yaşam kalitesini düşüren bu hastalık, kadınların zamanla daha farklı psikolojik sorunlar yaşamasına neden olabilir. Eşim Vajinismus ne yapmalıyım: Erkeklerin eşlerini cinsel ilişkiye zorlamaması ve tedavi sürecinde destek olması oldukça önemlidir.

  • Vajinismus, cinsel ilişki esnasında vajinada ve bacaklarda kasılma yaşanması ile anlaşılabilir.
  • Vajinada meydana gelen kasılma, penisin vajinaya girmesini zorlaştırır veya imkansız hale getirir.
  • Vajinismus hastası olan kadınların bir kısmı fitil, tampon gibi vajinaya giren yabancı cisimlerin tümüne karşı kasılma ve korku hisseder.
  • Hastalığın ilerleyen dönemlerinde kadınlarda cinsel isteksizlik meydana gelir.

Vajinismus Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir?

Vajinismus hastalığı, farklı sebeplere dayanarak ortaya çıkan ve kadınların cinsel ilişki yaşamasını imkansız hale getiren bir hastalıktır. Bu hastalık, cinsel ilişki yaşamamış kadınlarda olabileceği gibi cinsel hayatı normal olan kadınlarda da sonradan görülebilir.

Primer Vajinismus olarak adlandırılan hastalık, hiç cinsel ilişki yaşamayan kadınlarda görülür. Bu hastalığa sahip olan kadınlar, vajinaya girecek yabancı cisimlerin tümüne karşı kasılma hisseder. Tedavisinde psikolojik destek alınır ve kısa süre içerisinde tedavi edilir.

Vajinismus hastalığının fiziksel olması halinde, vajinada olan yapısal bozukluklar cerrahi müdahale ile tedavi edilir. Genellikle psikolojik olan Vajinismus tedavisinde psikolojik destek alınması gerekir. Eşim Vajinismus ne yapmalıyım: Tedavi sürecinde erkeklerin eşlerini ilişkiye zorlamaması ve destek olması önemlidir.

Eşi Vajinismus Olanlar Ne Yapmalı?

Vajinismus, kadınlarda sıklıkla görülen bir hastalık olduğu için erkeklerin eşlerine karşı anlayışlı olması gerekir. Eşim Vajinismus ne yapmalıyım: Eşinizi cinsel ilişkiye zorlamamız, kendini yetersiz hissedeceği şekilde davranmamanız ve tedavi sürecinde destek olmanız gerekir.

Vajinismus hastası olan kadınlar, kendilerini yetersiz hissetmesi ve olumsuz tepkiler almasından dolayı zamanla depresyon hastalığına yakalanabilirler. Bu nedenle eşlerinin veya partnerlerinin olumsuz etkileyecek tepkiler vermemesi oldukça önemlidir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir