Evde Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, kadınlarda görülen ve cinsel işlev bozukluğuna yol açan bir hastalıktır. Vajinismus hastası olan kadınlarda cinsel ilişki esnasında vajen kasları kasılır ve penisin vajinaya girmesine engel olur. Kadınların bir kısmı denemelerine rağmen cinsel ilişkiye giremez veya Vajinismus cinsel ilişki sonrasında ortaya çıkar.

Vajinismus Neden Ortaya Çıkar?

Vajinismus, fiziksel ve psikolojik olarak ortaya çıkabilecek bir hastalıktır. Genellikle psikolojiktir ve farklı sebeplerle ortaya çıkar. Toplum baskısı sebebiyle cinsel ilişkiden kaçınma, korku, cinsellik hakkında yeterli bilgi sahibi olmama, hastalığın ortaya çıkmasından psikolojik etkenledir.

Primer Vajinismus olarak adlandırılan hastalıkta, kadınlar istemesi ve denemesine rağmen ilişkiye giremez ve bu hastalar bakiredir. Vajinaya girecek tüm yabancı cisimlere karşı kasılma hissedilir.

Sekonder Vajinismus, cinsel hayatı yolunda giden kadınlarda sonradan ortaya çıkar. Ortaya çıkmasının sebebi zor ve ağrılı doğum, kürtaj, taciz, tecavüz ve ağrılı cinsel ilişki gibi sebeplerdir. Evde Vajinismus tedavisi yapılması mümkün değildir. Hastaların doktor kontrolünde tedavi edilmesi gerekir.

Vajinismus Kendi Kendine Geçer Mi?

Vajinismus, kadınların hayatını ciddi anlamda olumsuz etkileyen bir hastalıktır. Hastalığa sahip olan kadınlar, istemeleri ve denemelerine rağmen cinsel ilişki yaşayamaz. Bu nedenle yetersizlik hissi medyana gelir ve farklı psikolojik sorunlar ortaya çıkabilir.

Vajinismus, kendi kendine geçmesi mümkün olan bir hastalık değildir. Hastaların doktor muayenesinden geçmesi ve hastalığın psikolojik ya da fiziksel olup olmadığına karar verilmesi gerekir. Evde Vajinismus tedavisi mümkün olmadığı için doktor kontrolünde tedavi edilmesi gerekir.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus, kadınlarda görülen bir cinsel işlev bozukluğudur. Tanı konması ve tedavi edilmesi için mutlaka doktora gidilmesi gerekir. Evde Vajinismus tedavisi mümkün olmadığı gibi Vajinismus kendi kendine geçen bir hastalık değildir.

  • Vajinismus hastası olan kadınlarda cinsel ilişki sırasında vajinada ve bacaklarda kasılma medyana gelir.
  • Vajinada meydana gelen kasılma ve kendini sıkma, penisin vajinaya girmesini imkansız hale getirir.
  • Vajinismus hastası kadınların bir kısmı denemesine rağmen ilişkiye giremezken ilişkiye giren kadınlarda şiddetli ağrılar meydana gelir.
  • Hastalar, vajinaya girecek olan yabancı cisimlerin tümüne karşı kasılma ve korku hisseder.
  • Hastalığın ilerleyen dönemlerinde kadınlarda cinsel isteksizlik meydana gelir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir