Parmak Egzersizi Olmadan Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, kadınların istemeleri ve denemelerine rağmen cinsel ilişkiye girememesi durumudur. Cinsel işlev bozukluğuna sebep olan hastalık, fiziksel veya psikolojik olabilir. Fiziksel Vajinismus cerrahi müdahale ile tedavi edilirken psikolojik Vajinismus için psikolojik destek alınması gerekir.

Vajinismus Tedavisinde Parmak Egzersizi

Vajinismus tedavisinde uygulanan farklı egzersiz yöntemleri vardır. Parmak egzersizi olmadan Vajinismus tedavisi mümkün olsa da parmak egzersizleri ile Vajinismus hastalığını atlatmak daha kolaydır.

  • Parmak egzersizleri, kadının vajinasını tanıması, klitorisi keşfetmesi ve haz duygusunu yaşaması için yapılır.
  • Öncelikle kadının vajinasını incelemesi ve okşaması sağlanır.
  • Okşayarak haz duygusu yaşayan kadınlara daha sonra eşlerinin parmak egzersizi yapması sağlanır.
  • Parmak egzersizi düzenli olarak yapıldığında kadınlarda görülen kasılmalar azalır ve cinsel ilişki mümkün hale gelir.

Parmak Egzersizi Olmadan Vajinismus Tedavisi Mümkün Mü?

Vajinismus hastalarının bir kısmı, vajinasına dokunulmasından ve vajina içerisinde girecek olan yabancı cisimlerin tümünden korkar. Bu nedenle parmak egzersizleri, bu hastaların istemediği egzersizlerden biridir.

Parmak egzersizi olmadan Vajinismus tedavisi mümkündür. Vajinismus tedavisinde önemli olan kadının korkularını yenmesini sağlamaktır. Bu nedenle istenmeyen hiçbir egzersiz yapılmaz. Kadınlarda farklı egzersizler uygulanarak tedavi sürecinin devam etmesi mümkündür.

Vajinismus Egzersizleri Nelerdir?

Parmak egzersizi olmadan Vajinismus tedavisi yapılmakta ve farklı egzersizler uygulanmaktadır. Tedavi sürecinde kadının vajinasını tanıması, cinsel haz alması, kasılmalarını yenmesi için belirli egzersizler uygulanır.

  • Ayna egzersizi ile vajinanın tanınması, kadının cinsel organını keşfetmesi sağlanır.
  • Masaj egzersizleri ile vajinasına dokunması sağlanan kadınların haz alarak cinsel ilişki korkusunu yenmesi sağlanır.
  • Vajina içerisinde çubuk, tüp gibi cisimler yerleştirilerek yapılan egzersizler, Vajinismus tedavisinde etkili olan yöntemlerdir.

 

Vajinismus Egzersizleri Evde Yapılır Mı?

Parmak egzersizi olmadan Vajinismus tedavisi yapılması mümkündür. Vajinasına dokunulmasından ve içerisine cisim girmesinden korkan kadınlar için farklı tedavi süreçleri izlenir. Ayna egzersizi ve masaj egzersizi gibi yöntemlerle tedavi edilmesi mümkündür.

Vajinismus egzersizlerinin tümü doktor tavsiyesi ile yapılması gereken hareketlerdir. Evde kendi kendine yapılması sağlıklı olmayan egzersizler, bir süre doktor kontrolünde yapılır ve doktor tavsiyesi ile evde yapılmasına devam edilebilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir