Vajinismus Ankara

Günümüzde kadınlarda sen sık görülen cinsel işlev bozuklukları arasında Vajinismus bulunmaktadır. 100 kadından ikisinde görülebilen cinsel işlev bozukluğu kısa süre içerisinde tedavi edilebilmektedir. Kadınlar üzerinde psikolojik etkiler yaratarak cinsel kimliklerinde eksiklik hissedebilmektedirler. Bu gibi durumlarda kadınlar genellikle kendilerini eşlerine karşı mahcup hisseder ve suçluluk hissine kapılmaktadırlar. Ancak tedavisi bulunan bu rahatsızlık tedavi edilmez ise zaman içerisinde çiftler arasında büyük problem oluşturarak uzaklaşmaya sebep olabilmektedir.

Özellikle Vajinismus Ankara gibi pek çok şehrimizde tedavisi mümkün olan rahatsızlıklar arasında bulunmaktadır. Vajinismus rahatsızlığından mustarip olan birçok bireyler rahatsızlığın farkına varmadıkları için görmezden gelerek zaman kaybına sebep olabilmektedir. Ancak zaman içerisinde kadınlar bu problemler ile karşı karşıya kalarak özgüven eksikliği yaşayarak psikolojik açıdan etkilenebilmektedirler. Vajinismus rahatsızlığı evliliği sarsan ve etkileyen büyük problemler arasında bulunmaktadır. Böylelikle fark edilmesi durumunda kesinlikle uzman bir doktora muayene olmanız önerilmektedir.

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus rahatsızlığı olan kadınların kesinlikle tedavi yöntemlerine yönelmesi önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Vajinismus Ankara tedavi merkezimizde kısa bir süreliğine tedavi altına alınarak bu rahatsızlıktan kolay bir şekilde kurtulma fırsatını bulabilirsiniz. Aksi takdirde Vajinismus rahatsızlığı evlilikte büyük sorunlara sebep olabilmektedir. Bu durumu engellemek amacıyla kesinlikte tedavi sürecinizi aksatmamanız önemli unsurlar arasında bulunmaktadır.

Vajinismus tedavi için en sık tercih edilen tedavi yöntemleri arasında Vajinismus egzersizleri bulunmaktadır. Cinsel ilişkinin gerçekleşebilmesi amacıyla bu egzersizler büyük önem kazanmaktadır. Bazı hastalarımız için egzersizler dışında psikolojik tedavi de uygulanması gerekmektedir. Böylelikle sorunun üstesinden kolay bir şekilde gelmek hedeflenmektedir. Psikolojik tedavi yönteminde ise geçmişe inme politikası izlenmektedir. Böylelikle hastanın acı çektiği ya da yapmak istemediği hiçbir şey uygulanmayacak ve psikolojik olarak kendini rahat hissetmesi sağlanacaktır.

Ankara’da Vajinismus Tedavisi

Vajinismus egzersizleri sayesinde kısa bir süre içerisinde rahatsızlıktan kurtulabileceğiniz gibi aylarca sürme ihtimali de bulunmaktadır. Uzman hekim tarafından hangi yöntemin daha uygun olacağı belirlenmesi ile tedavilerin başlanması gerekmektedir. Böylelikle özgüveninizi yerine getirebilirsiniz. Çeşitli egzersizler ve psikolojik tedavi sayesinde kendiniz için büyük avantaj sağlayabilirsiniz. Bunun için Vajinismus tedavisi için geç kalmamalısınız.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir