Vajinismus egzersizleri nelerdir?

Bu yöntemler ayna ve genital organların incelenmesi, masaj ve teğet egzersizleri, nefes egzersizleri, Kegel egzersizleri ve vajinaya yabancı bir cisim sokmayı içerir. Buna ek olarak, kendi tercihlerinize göre, kliniğe parmak egzersizleri veya kapsamlı rahatlama egzersizleri de dahildir. Bu egzersizlerin çoğu evde kendi başınıza yapabileceğiniz egzersizlerdir.

En Çok Önerilen Vajinismus Egzersizleri

Aşağıdaki vajinismus egzersizlerinin çoğu ev ödevi egzersizlerini içerir.

Ayna egzersizi. Vajinismus problemleri olan kadınlar için bir başka egzersiz de cinsel organları ayna ile incelemektir. Ayna egzersizi, bir insanla tanışma açısından son adımdır. İşeme, kızlık zarı, kalça, iç dudaklar, dış dudaklar ayrıntılı olarak incelenebilir. Bu egzersiz otururken, uzanırken ve çömelirken yapılabilir. Çoğu hasta yaşam boyunca genital bölgeyi hiç çalışmadı; bölgelerine yabancı. Aynaya bakarak genital bölgenin tanınması gönül rahatlığı sağlar. Çünkü bilmediğimiz ve görmediğimiz bir nesneden korkuyoruz.

Masaj (duyusal) egzersizleri: vajinismus, genital masaj ve dokunma probleminin üstesinden gelmek önemlidir. Bu, bir kişinin hem kendi organlarını tanımasını hem de kendisi için zevk bölgeleri açmasını sağlar. Vulva adı verilen dış genital bölgeye masaj yapmak manevi rahatlama getirir. Başlangıçta zor olan duyusal aktivite, zamanla bir angarya haline gelir ve korkuyu azaltır. Vücuda bu ihmal edilmiş alanı tanımak ve hissetmek için dokunmak da önemlidir. Zevk bölgeleri hissi ve dokunulduğunda klitoris, bir kişinin güvenini ve mutluluğunu artırır. Genital bölgeye okşama veya dokunma olarak tanımlanan masaj, “hassas odak” veya “hassas odak” olarak da bilinir. Cinsel bir partner için, eşin vücudun her yerinde yaptığı okşama (dokunma, erotik masaj) sırasında hazza odaklanmak önemlidir

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir