Vajinismus Egzersizleri

Vajinismus tedavisine ihtiyaç duyan tüm kadınların aslında çekindiği tek bir konu vardır. O da çevremdekiler ne der korkusu. Aslında alanında uzman bir jinekolog ile bu korkularınızdan kolayca kurtulup rahata erişmeniz çok mümkün.  Tıpta “Vajinismus egzersizleri” olarak bilinen davranışsal cinsel terapiler başarı için kritik öneme sahiptir. Bu bölümde vajinismus ve pelvik kas çalışmalarında kullanılan egzersizler vajinismus egzersizlerinde kısaca tartışılmaktadır. Vajinismusa nihai çözüm için klinik veya evde vajinismus egzersizleri çok önemlidir. Vajinismus tedavisine bakılmaksızın, bir dizi egzersiz kullanılarak bir çözüm aranmalıdır.

Vajinismus egzersizinin hedefleri nelerdir?

Vajinismus egzersizlerinin amacı genital bölgeyi tanımak, pelvis kaslarını nasıl kontrol edeceğinizi öğrenmek ve cinsel ilişki sırasında rahatlamaktır. Genel kaygı düzeyi egzersizle azalır.

Evde yalnız vajinismus tedavisi

Vajinismusu olan hastalar evde ekip egzersizleri yaparak çözüm arayabilirler. Ev egzersizleri, genital bölgeyi tanımayı ve vajina kaslarını kontrol etmeyi öğrenmeyi amaçlamaktadır.

Vajinismus egzersizleri nelerdir?

Bunlar arasında ayna, cinsel organlar, masaj ve duyusal egzersizler, nefes egzersizleri, Kegel egzersizleri ve vajinadaki yabancı cisim çıkarma egzersizleri bulunur. Ek olarak, kliniğin kendi tercihleri ​​göz önüne alındığında, parmak egzersizleri veya rahatlatıcı egzersizler dünyada en yaygın olanlardır. Bu egzersizlerin çoğu evde kendi başınıza yapabileceğiniz egzersizlerdir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir