Vajinismus Tedavisi İçin Kegel Egzersizler

 Kegel egzersizleri ayrıca pelvik tabanın kaslarını kontrol etmek için etkili bir yöntemdir. Bununla birlikte, cinsel isteksizlik ve orgazm problemi olan kadınlar için de etkilidir ve sıklıkla önerilir. Kegel egzersizleri, tek başına kullanıldığında cinsel sorunları çözmek için de yetersizdir; bu nedenle, sadece diğer cinsel terapi yöntemlerine ek olarak kullanılır.

Vajinal dilatör için egzersizler: vajinal dilatör; Başka bir deyişle, vajinaya yerleştirilen çubuklar, tüpler, koniler, bujiler vajina genişletilerek oluşturulan prosedürlerdir. Vajinal dilatör tedavisi evde yapabileceğiniz bir egzersiz değildir. Bu nedenle, bu uygulamaları GP’niz veya asistanınızla çalıştırmanızı öneririz. Yanlış kullanılırsa, sorun daha da çözülemez hale gelir. Doğru teknikle yapıldığında çok rahat ve konforludur.

Vajinismus için parmak egzersizleri nelerdir?

Parmak egzersizleri birçok vajinismus kliniği ve terapisti tarafından önerilen vajinismus egzersizlerine dahildir. Kendi parmağı olan bir kişi tarafından yapılan egzersizlere in vivo duyarsızlaştırma denir ve bir partnerin parmağıyla yaptıklarına in vivo duyarsızlaştırma denir. Bu, vajinaya küçük parmağından işaret parmağına bir eklem yerleştirilerek yapılan bir çalışmadır. Sonra iki parmak ve eşin parmağı ile yapılır ve ilişki kontrol edilir. Parmak egzersizlerinin amacı, bir kişiye çatının kaslarını gevşetmeyi öğretmektir. Çoğu kez, birkaç seanstan sonra bile, çoğu kavga gider ve insanların güveni artar. Birçok hasta bunu sevmez, sıkıcıdır ve hatta tedaviyi reddetmenizi sağlar. Bu nedenle kliniğimizde “in vivo duyarsızlaştırma” olarak parmak egzersizleri yapmıyoruz. Hepimiz daha basit ve “hasta dostu” tedavileri tercih ediyoruz.

Vajinismus egzersizleri” adı verilen hastalara öğretilen bu tür ergonomik tekniklerin evde “ödev” olarak tekrarlanması istenir. İyi bir ödev çalışması, tedavinin süresini ve başarısını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Ödev, rahatlamayı öğrenen insanlarla çok basit bir şekilde dayanabilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir