Vajinismus Tedavisi

Vajinismus sorunu her kadında olabilir. Bu bir ayıp değildir. Kadın bir an önce vajinismus tedavisi görerek bu sorunu ortadan kaldırabilir. Her zaman erken tedavinin daha çok faydası vardır. Eğer kadın tedaviyi geciktirirse bazı sorunlarla karşılaşabilir. Psikolojik olarak çöküş yaşar. Depresyon, güven kaybı ve partneriyle arasında büyük iletişim problemleri ortaya çıkabilir. Hatta vajinismus tedavisi olmayan kadınların eşlerinde de ileriki zamanlarda cinsel isteksizlik, erken boşalma, sertleşme sorunları oluşabilir.

Vajinismus tedavisi için en önemli adım ise karar vermektir. Eğer önce kararınızı verirseniz tedavi açısından daha kolay yol alabilirsiniz. Bu kararı verirken aman çevrem eşim ne der diye düşünerek adım atmayın. Bu sorunu yaşayan sizsiniz ve yine vajinismus tedavisini olacak olan da sizsiniz. Kendinizi özgür bırakın ve tedavinizi olun.  Tedavi sırasında partnerinizin de size tam anlamıyla destek ve yardımcı olması gerekmektedir. Eğer eşinizle aranızdaki uyumu yakaladıysanız tedavi olumlu sonuçlanacaktır.

Vajinismus bazı yöntemlerin içerisinde bulunan cinsel terapi ile tedavi edilebilir. Özellikle hipnoz vajinismus tedavisinde acil çözüm arayanlar için bir çözüm yolu ve etkinliği olan bir yöntem değildir. Bu sorunun tedavisinde hem beyin hem de bedenin ele alınması gerekir. Beynin tamamen korku dolu olan cinsellik konusundan uzaklaştırılarak birliktelikten zevk alarak kabullenecek hale gelmesi gerekir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir